Nume concurs Nr.crt. Numele și prenumele Clasa Profesor Premiul MEN MedaliE SSMR/ISJ/SRF Calificări lot
Olimpiada de  1 Tode Antonia Ianula V Martinescu Crina Mențiune
Limba și Literatura
Română
Olimpiada de  1 Calila Hakan XII Cîrligeanu Anca
Lingvistică 2 Lascu Alina X Radu Luminița
Olimpiada 1 Sandu Maria Claudia X Nistorescu Mariana participare
”Lectura ca
abilitate de viață”
Olimpiada de  1 Dogaru Vlad Andrei  X-A Niculescu Florina participare
Limba Engleză 2 Spiridon Andreea Silvia  XII-A Niculescu Florina participare
Concursul Național 1 Stefan Mihnea XI B Niculescu Florina-Jasmine Premiul I
de Dezbateri în   Bogdan Vladut George XII F
Limba Engleză Tudorache Stean XII F
2 Efrim Razvan Petru XI B Niculescu Florina-Jasmine Premiul I
Georgescu Mihnea Stefan XI B
Puscasu Radu Andrei  XI B
3 Ciobotaru Andreea XI C Matei Bianca Ionela Premiul I
Micu Luis XI C
Blacioti Mihai XI C
Olimpiada de  1 Gafiţa C. Teodora XIF-B Frentiu Olivia Mențiune speciala
Limba Franceză
Olimpiada de  1 Suciu Amina X-B1 Nicolaescu Roxana Premiul II
Limba Germană 2 Barbarino Maria-Teodora X-B2 Nicolaescu Roxana Premiul II
3 Sandu Ramazan-Sezer XI-C1 Nicolaescu Roxana Premiul I
 (proba proiect)
Olimpiada de  1 Koskan  Melisa  Defne Vl Iomer Subihan Premiul I
Limba Turcă 2 Iusuf  Zehra Vlll Iomer Subihan Premiul III
3 Husein  Nur lX Iomer Subihan Premiul II
4 Uysal  Merve  Baise Xl Iomer Subihan Premiul III
Olimpiada de  1 Savu Mara IX participare
Limba Neogreacă
Olimpiada de  1 Nistor Anne-Marie-Denisa VI Dermengiu Alina Mențiune Medalie argint
Matematică 2 Bălan Sarah-Sonia VII Gache Florian Medalie bronz
3 Ion Vlad Vasile IX  Balanescu Daniela Medalie bronz
4 ChiriacAndreea Maria  IX Chichirim Nelu Mențiune Medalie argint
5 Iliant Theodor Mihai XI Constantinescu Gabriela Premiul I Medalie de aur Calificat lot
6 StancaAdelin XI Chichirim Nelu participare
7 Popa Alex XI Chichirim Nelu participare
8 Ianțuc Bianca XII Chichirim Nelu participare
Concursul  1 Balagiu Darian IX Petrea Cristina
Adolf Haimovici 2 Dumitrof Dan-Ştefan X Gache Florian
3 Tarachiu Paul X Dermengiu Alina
4 TudoracheȘtefan XII Constantinescu Gabriela
Olimpiada de Informatică 1 Stanca Ana-Maria Elisabeta V Giuglea Laura participare
2 Pavel Mihai-George VI Dumitrof Gabriela,  Gearâp Mihaela participare
3 BaniotiMihai VII Gearâp Mihaela participare
4 Dorneanu Cezar VIII Răvoiu Daniela participare
5 Logyin Vlad-Alexandru X Giuglea Laura participare
6 Chichirim Stelian XI Dumitrof Gabriela, Chichirim Mirela Medalie de bronz
Olimpiada de Chimie 1 Pantazi   I. B.  Alexandra VIII Balasa Doina Mențiune speciala
2 Stelea C. Karina Sânziana IX Dumitru Monica Mențiune
3 Mardaru G. Gabriel Darius IX Dumitru Monica Mențiune
4 Todosia G. Mihai Theodor IX Dumitru Monica Mențiune speciala
5 Lascu A. Alina X Dumitru Monica Mențiune
6 Tarachiu C. Paul Ștefan X Simion Luminița participare
7 Efrim D. I. Răzvan Petru XI Dumitru Monica Mențiune
8 Ștefan M. Mihnea XI Dumitru Monica Mențiune speciala
9 Calila T. Hakan XII Balasa Doina Mențiune Calificat lot
Calificat Mendeelev
Olimpiada de Fizică 1 Banioti Mihai VII Neicu Maria Mențiune Medalie de Argint
2 Osman Arun VIII Neicu Maria Mențiune Medalie de Argint
3 Dorneanu Cezar VIII Neicu Maria Medalie de Argint
4 Dumbravă Victor-Ioan VIII Neicu Maria Medalie de Bronz
5 Coadă Alexandra-Georgiana VIII Neicu Maria participare
6 Ilie Miruna Corina IX Băraru Ion Medalie de Bronz
7 Ionescu Șerban Mihai IX Oprea Sanda Diplomă de Onoare
8 Pășcălău Robert Gabriel X Dogărescu Adina Mențiune Medalie de Argint Calificat lot
9 Butilcă Rareş-Dumitru X Dogărescu Adina Diplomă de Onoare
10 Sburlan Andrei-Florin XI Oprea Sanda Medalie de Bronz
11 Ursu Răzvan-Mihai XII Băraru Ion Mențiune Medalie de Argint Calificat lot
12 Prodan George-Pantelimon XII Dogărescu Adina Medalie de Bronz
Olimpiada de Astronomie 1  Pășcălău Robert Gabriel X Premiul II Calificat lot
2  Prodan George Pantelimon XII Mențiune Calificat lot
Olimpiada   1 Lascu Alina X Oprea Sanda, Dumitru Monica, Popescu Adriana , Dănilă Aurelia   participare
”Științele Pământului” 2 Mardaru Gabriel Darius IX Nicolescu Adrian,  Dumitru Monica , Deancu Mihaela,  Hrițcu Claudia  Mențiune Calificat lot 
3 Butilcă Rareș Dumitru X Dogărescu Adina, Dumitru Monica, Deancu Mihaela, Dănilă Aurelia  participare
Olimpiada de Geografie 1 Nivaci I. Ionuț IX Hrițcu Claudia Mențiune speciala
2 Militaru D. Andrei X Hrițcu Claudia Mențiune
Competiția  1 Cornea Sonia   X AndreescuAliss Premiul I Junior Achievement România Finala Europeană
Europeană Exxon Mobile Bruxelles
Sci-Tech Challenge 2 Dogaru Andrei Vlad   X AndreescuAliss Premiul III Junior Achievement România Finala Europeană
Exxon Mobile Bruxelles