Disciplina Numele și prenumele Clasa Profesor Premiul MEN

Medalie

SSMR/ISJ/SRF

Calificari lot

Olimpiada de Lingvistica

Qi Varlan Milioara VB

Chiriac Alina

Dermengiu Alina

Prodan George Pantelimon XIB Cirligeanu Anca
Calila Hakan XIB Cirligeanu Anca
Olimpiada de Limba si Literatura Romana Gîlcă Raluca IXB Radu Luminița participare

Olimpiada de Matematica

Chiriac Andreea VIIIB Contanu Mihai participare
Ion Vlad VIIIB Contanu Mihai participare
Iliant Theodor Mihai XB

Constantinescu

Gabriela

MENTIUNE Argint Lot/OBM
StancaAdelin XA Chichirim Nelu Bronz
Popescu Andreea XA Chichirim Nelu Bronz
Concursul Adolf Haimovici Dumitrof Dan-Ştefan IXD Gache Florian
Sandu Sezer XF FrecusViorica
Rațiu Grigore XIIE FrecusViorica
Palamariuc Amelia XIIE FrecusViorica
Olimpiada de Limba Engleza Paiu Bianca IXC Andrei Steluta participare
Cadir Ebru XE Andrei Steluta participare
Georgescu Mihnea Stefan XB Niculescu Florina MENTIUNE
Spiridon Andreea Silvia XIC Niculescu Florina PREMIUL II
Olimpiada de Limba Franceza Spiratos Crina

IXF

bilingv

Gheorghe Florentina participare
Sali Sadri

XIF

bilingv

Zaharia Cristina participare

Olimpiada de Chimie

Stelea C. Karina Sânziana VIIIC Dumitru Monica Mentiune speciala
Carp L. Alexandru VIIIB Bălașa Doina participare
Lascu A. Alina IXB Dumitru Monica Mentiune speciala
Butilcă D. Rareș Dumitru IXA Dumitru Monica Mentiune speciala
Efrim D.I. Răzvan Petru XB Dumitru Monica Mentiune speciala
Sandu L. Ramazan Sezer XF Dumitru Monica Mentiune speciala
Neagoe V.M. Dan Mircea XIB Bălașa Doina PREMIUL III Calif lot
Calila T. Hakan XIB Bălașa Doina MENTIUNE Calif lot
Memet F. Ferda XIC Simion Luminița participare
Cernat M. Maria XIF Bălașa Doina Mentiune speciala
Haidu Gerea T. Paul XIIE Dumitru Monica PREMIUL I PSP, PST Calif lot
Niță D. Vlad Emanuel XIIA Bălașa Doina participare
Olimpiada de Biologie Anagnosti  V.  Alexis VIIA Deancu  Mihaela participare
Parteca  C. Constantin XIB Popescu Adriana participare
Olimpiada de Geografie Militaru Andrei IXG Hrițcu Claudia MENTIUNE
Dumitrache Alexandra XF Dănilă Aurelia participare

Olimpiada de Limba Germana

Toderașcu-BuiaCătălin-Iulian IXC-A2

Roxana Nicolaescu

Richter Carmen

participare
Barbarino Maria-Teodora IXC-B2

Roxana Nicolaescu

Richter Carmen

MENTIUNE

(eseu)

Ilia Teodora -Corina XIC-B2 Diamandi Laurențiu

MENTIUNE

(proiect)

Ion Adina-Maria XIF-C1 Târhoacă Cora

PREMIUL II

(eseu)

Mologani Iman XIIF-C1 Târhoacă Cora

MENTIUNE

(eseu)

Olimpiada de Fizica

Dumbravă Victor- Ioan VIIC Neicu Maria Bronz
Dorneanu Cezar VIIB Neicu Maria participare
Osman Arun VIIA Neicu Maria participare
Stelea Sânziana VIIIC Dogărescu Adina Bronz
Enache Traian IXB Oprea Sanda Diploma de onoare
Pășcălău Robert Gabriel IXA Dogărescu Adina MENTIUNE Argint
Ursu Răzvan XIC Băraru Ion MENTIUNE Argint Calif lot
Prodan George Pantelimon XIB Dogărescu Adina MENTIUNE Argint

Olimpiada de Informatica

Pavel Alexandru VIIIB Giuglea Laura Bronz
Ion Vlad VIIIB Giuglea Laura participare
Marin Dragos XA

Dumitrof Gabriela

Gearap Mihaela

Bronz
Chichirim Stelian XA

Dumitrof Gabriela

Gearap Mihaela

Bronz
Chichirim George XIIA

Ravoiu Daniela

Chichirim Mirela

PREMIUL I Aur Calif lot
Juganaru Calin XIIA

Ravoiu Daniela

Chichirim Mirela

participare
             
Olimpiada de Limba Turca Koskan Melisa Defne VB Iomer Subihan PREMIUL II
Yusuf Zehra VIIA Iomer Subihan PREMIUL I
Uysal Merve Baise XE Iomer Subihan PREMIUL I
Yucetas Gizem Aise XIE Iomer Subihan participare
Husein Fatima XIIF Iomer Subihan PREMIUL I

Olimpiada Interdisciplinara StiintelePamantului

 Lascu Alina IXB Oprea Sanda; Dumitru Monica; Popescu Adriana; Hrițcu Claudia Mentiune speciala
Efrim Răzvan Petru XB Băraru Ion; Dumitru Monica Tănase Loredana; Dănilă Aurelia MENTIUNE P.S. Geografie
Educatie Fizica Volei Baieti Moraru Gheorghe

PREMIUL II

Faza zonala

Olimpiada de Astronomie Pășcălău Robert Gabriel IXA

PREMIUL III

Aur Calif lot
Prodan George Pantelimon XIB MENTIUNE Argint Calif lot
Chitic Valentina XIB participare
Olimpiada de Filosofie Marin Gabriel XIIG Andreescu Aliss MENTIUNE

5 premii I

4 premii II

2 premii III

13 mentiuni

24 medalii si mentiuni speciale

8 calificari in lot