Disciplina Numele și prenumele Clasa Profesor Premiu MEN Medalie SSM/ISJ/SRF Calificari
Olimpiada de Lingvistică  Ursu Răzvan X Roșioru Amalia Participare
Prodan George X   Cîrligeanu Anca Participare
Olimpiada Lectura ca abilitate de viaţă  Șuța Emanuela IX Radu Luminița Participare
Olimpiada de Matematică Ianțuc Bianca X Chichirim Nelu Participare MEDALIE DE BRONZ
Olimpiada de Limba Engleza  Duțu Mara X Mircea Lavinia Participare
Dădaciu Victor XI Matei Bianca Participare
Roșca Robert Andrei XI Panasianu Cristina Participare
Olimpiada de Limba Franceza Gafița Teodora IX Frențiu Olivia PREMIU III
Spiratos Christia X Zaharia Cristina MENȚIUNE
Poștaru Dana XI Grapă Doina Participare
Naum Cătălina XI Frențiu Olivia Participare
Nicolescu Ștefan David XII Gheorghe Florentina Participare
Paraschiv-Miron Șrefan Andrei XII Gheorghe Florentina MENȚIUNE
Olimpiada de Chimie  Lascu Alina VIII Dumitru Monica MENTIUNE
Efrim Răzvan Petru IX Dumitru Monica MENȚIUNE CALIFICAT LOT EUSO
Sandu Ramazan Sezer IX Dumitru Monica MENȚIUNE SPECIALĂ
Ștefan Mihnea IX Dumitru Monica MENȚIUNE
Calila Hakan X Bălașa Doina MENȚIUNE
Neagoe Dan Mircea  X Bălașa Doina PREMIUL I PSP CALIFICAT LOT
Memet Ferda X Simion Luminița MENȚIUNE SPECIALĂ
Haidu-Gerea Paul XI Dumitru Monica PREMIUL I PSP CALIFICAT LOT, MENDELEEV
Niță Vlad Emanuel XI Bălașa Doina MENȚIUNE SPECIALĂ
Olimpiada de Biologie  Cătană Diana XII Tănase Loredana Participare
Olimpiada de Geografie  Țăranu Petre Vlad X Nicoară Vasile MENȚIUNE SPECIALĂ
Popa Vlad XI Dănilă Aurelia MENȚIUNE
Dobrin George Costin XII Nicoară Vasile Participare
Olimpiada de limba germana Memet Ferda X Diamandi Laurențiu Participare
Duma Maria Teodora X Târhoacă Cora PREMIUL III(proiect)
Armășescu Teodora Paula X Diamandi Laurențiu PREMIUL I(eseu)
Danovschi Ana Cristina XI Târhoacă Cora PREMIUL III(proiect) CALIFICAT LOT
Mologani Imam XI Târhoacă Cora Participare
Tona Marina XII Diamandi Laurențiu PREMIUL III(proiect)
Olimpiada de fizica Stelea Sanziana VII Dogarescu Adina MENȚIUNE MEDALIE AUR
Enache Traian VIII Dogărescu Adina MEDALIE DE BRONZ
Georgescu Mihnea Ștefan IX Dobrin Claudia MEDALIE DE BRONZ
Ursu Răzvan X Băraru Ion MENȚIUNE MEDALIE DE AUR CALIFICAT LOT
Prodan George X Dogarescu Adina MEDALIE DE BRONZ
Sîrbu Mircea Daniel XI Dobrin Claudia MEDALIE DE ARGINT
Răduț Miruna-Maria XII Oprea Sanda MENȚIUNE DE ONOARE
Olimpiada de informatica Dorneanu Cezar VI Răvoiu Daniela Participare
Aleca Andrei Virgil VI Ravoiu Daniela Participare
Pavel Alexandru VII Giuglea laura Participare
Carp Alexandru VII Giuglea laura Participare
Marin Dragoș IX Dumitrof Gabriela, Gearâp Mihaela MEDALIE DE ARGINT
Carapcea Antonio Andrei X Ravoiu Daniela, Giuglea Laura Participare
Chichirim George XI Ravoiu Daniela, Chichirim Mirela MEDALIE DE ARGINT
Constantin Teodor XII Giuglea Laura, Gearâp Mihaela Participare
Olimpiada de limba turca Uysal Merve Baise IX Iomer Subiham PREMIUL II
Yucetaș Gizem Aișe X Iomer Subiham Participare
Husein Fatima XI Iomer Subiham PREMIUL II
Olimpiada de Astronomie Prodan George X Dogarescu Adina MEDALIE DE BRONZ
Olimpiada Interdisciplinara ”Stiintele Pamântului” Catana Diana Andreea XII Danila Aurelia, Băraru Ion, Tănase Loredana, Dumitru Monica PREMIUL III
Dobrin George Costin XII Danila Aurelia, Dumitru Monica, Oprea Lucian, Munteanu Doina MENȚIUNE SPECIALĂ
Calila Hakan X Danila Aurelia, Bălașa Doina, Popescu Adriana, Dogărescu Adina MENTIUNE SPECIALA CALIFICAT LOT
Efrim Răzvan Petru IX Dobrin Claudia, Dumitru Monica, Tănase Loredana, Dănilă Aurelia MENȚIUNE SPECIALĂ
Prodan George X Danila Aurelia, Bălașa Doina, Popescu Adriana, Dogărescu Adina Participare
Concursul Adolf Haimovici  Jinga Maria Lorena  IX Frecuș Viorica Participare
Rațiu Grigore XI Frecuș Viorica Participare
Pîntea Alexandru XII Frecuș Viorica Participare
Iliaz Ariana XII Frecus Viorica Participare
Educație fizică Rădulescu Vlad XI Moraru Gheorghe MEDALIE BRONZ