Disciplina Numele și prenumele Clasa Profesor Premiu MEN Medalie SSM/ISJ/SRF Calificari
Olimpiada de Limba si Literatura Romana  Radu Julia   X  Cîrligeanu Anca Participare
Cernat  Maria                     IX   Cîrligeanu Anca MENTIUNE
Olimpiada de Lingvistica                Pacea Costa                        V Nistorescu Mariana, Zîrnă Cătălin Participare
Danovschi Cristina   X Cîrligeanu Anca, Bălănescu Daniela Participare
Popa Vlad   X Cîrligeanu Anca, Frecuș Viorica Participare
Aleca Daniel             XII  Zisu Amalia, Constantinescu Gabriela Participare
Nichita Emil             XII Zisu Amalia, Constantinescu Gabriela Participare
Olimpiada Lectura ca abilitate de viaţă  Stefanopol Calin   X Cîrligeanu Anca MENTIUNE
Olimpiada de Matematica  Iliant Mihai             VIII Constantinescu Gabriela Participare MEDALIE DE ARGINT CALIFICAT LOT juniori
Ianțuc Bianca    IX Chichirim Nelu Participare MEDALIE DE BRONZ
Salim Riza    X Constantinescu Gabriela Participare MEDALIE DE BRONZ
Aleca Daniel   XII Constantinescu Gabriela Participare
Nichita Emil Nicolae   XII Constantinescu Gabriela Participare MEDALIE DE BRONZ
Olimpiada de Limba Engleza  Apti Ege X Matei Bianca Participare
Tona Marina XI Crăciun Daniela Participare
Durea Andreea XII Matei Bianca Participare
Olimpiada de Limba Franceza Spiratos Christia             IX Zaharia Cristina MENTIUNE
Naum Catalina             X Frenţiu Olivia Participare MENTIUNE ISJ
Gheajă Adela             X Grapă Doina Participare
Paraschiv-Miron S.             XI Gheorghe Florentina Participare
Poenaru Andreea             XI Gheorghe Florentina Participare
Enache Georgiana             XII Frenţiu Olivia Participare MENTIUNE ISJ
Olimpiada de Chimie  Stefan Mihnea            VIII Dumitru Monica MENTIUNE
Neagoe Mircea Dan             IX Balasa Doina Participare MENTIUNE SPECIALA
Haidu Gerea Paul              X Dumitru Monica PREMIUL II PST CALIFICAT LOT, MENDELEEV
Nita Vlad              X Balasa Doina Participare MENTIUNE SPECIALA
Catana Diana Andreea             XI Dumitru Monica Participare MENTIUNE SPECIALA
Anastase Diana             XII Dumitru Monica MENTIUNE CALIFICAT LOT
Olimpiada de Biologie  Ghencea Ioana             XII Tănase Loredana Participare
Olimpiada de Geografie  Țăranu Petre Vlad             IX Hrițcu Claudia Participare
Popa Vlad    X Hrițcu Claudia PREMIUL II
Dobrin George Costin    XI Danila Aurelia MENTIUNE CALIFICAT INTERNATIONALA
Craciun Irina Andrada             XII Danila Aurelia CALIFICAT BALCANIADA
Olimpiada de limba germana Tuța Nora Elena IX-A2 Diamandi Laurențiu Participare
Ion Adina Maria IX-B1 Târhoacă Cora PREMIUL III MENTIUNE(proiect literar)
Tona Marina XI-C1 Diamandi Laurențiu MENTIUNE
Tomescu Irina Cristiana XI-B2 Nicolaescu Roxana PREMIUL III
Apti Ege X bilingv Ignat Daniela Participare
Memet Ferda IX bilingv Diamandi Laurențiu Participare
Olimpiada de fizica Stelea Sanziana              VI Participare MENTIUNE DE ONOARE
Enache Traian VII Dogărescu Adina Participare MEDALIE DE BRONZ
Calila Hakan IX Dogărescu Adina Participare MEDALIE DE ARGINT
Prodan George IX Dogărescu Adina Participare MEDALIE DE BRONZ
Ursu Răzvan IX Băraru Ion MENTIUNE MEDALIE DE AUR
Sîrbu Mircea Daniel X Nicolescu Adrian Participare MEDALIE DE ARGINT
Bulgaru Irina XI Băraru Ion Participare
Răduț Miruna-Maria XI Oprea Sanda Participare MEDALIE DE BRONZ
Olimpiada de informatica Pavel Alexandru             VI Giuglea Laura Participare MEDALIE DE BRONZ
Carp Alexandru             VI Giuglea Laura Participare
Chichirim Stelian            VIII Gearap Mihaela, Chichirim Mirela Participare MEDALIE DE BRONZ
Chichirim George             X Ravoiu Daniela, Chichirim Mirela MENTIUNE MEDALIE DE AUR CALIFICAT LOT
Aleca Daniel Adrian             XII Dumitrof Gabriela, Gearâp Mihaela Participare MEDALIE DE ARGINT
Olimpiada de limba turca Yucetas Gizem Ayse             IX Iomer Subiham Participare
Demircan Melisa             X Iomer Subiham PREMIUL I
Husein Fatima             X Iomer Subiham PREMIUL II
Polatcelik Melissa             XII Iomer Subiham MENTIUNE
Olimpiada de Astronomie Pintea Alexandru   XI Bararu Ion Participare
Prodan George   IX Dogarescu Adina Participare MENTIUNE SPECIALA
Olimpiada Interdisciplinara ”Stiintele Pamântului” Catana Diana Andreea             XI Danila Aurelia, Băraru Ion, Tănase Loredana, Dumitru Monica MENTIUNE
Dobrin George Costin             XI Danila Aurelia, Dumitru Monica, Oprea Lucian, Munteanu Doina PREMIUL III
Calila Hakan             IX Danila Aurelia, Bălașa Doina, Popescu Adriana, Dogărescu Adina MENTIUNE SPECIALA
Haidu-Gerea Paul   X Hritcu Claudia, Băraru Ion, Ianul Ruxandra, Dumitru Monica PREMIUL I P.S.C., P.S.F. CALIFICAT LOT
Neagoe Dan Mircea               IX Danila Aurelia, Bălașa Doina, Popescu Adriana, Dogărescu Adina MENTIUNE CALIFICAT LOT
Anastase Diana Ioana             XII Danila Aurelia, Dumitru Monica, Tănase Loredana, Dobrin Claudia MENTIUNE SPECIALA CALIFICAT LOT
Concursul Adolf Haimovici  Duca Ștefania  IX Constantinescu Gabriela MENTIUNE
Tudorache Ștefan  IX Constantinescu Gabriela MENTIUNE
Fudulea Vlad  IX Constantinescu Gabriela Participare
Gelal Alper  X Frecus Viorica Participare
Rațiu Grigore  X Frecus Viorica MENTIUNE
Gâgă Sebastian  X Frecus Viorica Participare
Meva Hakan  X Frecus Viorica Participare
Pîntea Alexandru  XI Frecus Viorica Participare